Sönmez Hukuk
Sönmez Avukatlık & Hukuk Danışmanlığı
Sönmez Avukatlık & Hukuk Danışmanlığı

Biz Kimiz

İstanbul ve Almanya Hamburg da kurulu bulunan Sönmez Avukatlık & Hukuk Danışmanlığı, yerli ve yabancı şirketlere, kurumlara ve bireylere hukukun birçok alanında, talebe göre Türkçe, İngilizce ve Almanca dillerinde hukuki hizmet sunmakta olan dinamik bir hukuk bürosudur. Hukuk Büromuz, özellikle Almanya - Türkiye arası uzun yıllara dayanan sosyal ve ticari ilişkilerden kayanaklı günlük hayat içersinde ortaya çıkabilen birçok hukuki uyuşmazlıklarda her iki ülke mevzuatına hakim tecrübeli ekibi ile kendisine danışan her bireyin, şirketin ve kurumun ihtiyaç ve beklentilerini doğru analiz ederek, etik kurallara uygun etkin çözümler üretmektedir.

Sönmez Avukatlık & Hukuk Danışmanlığı, yönetici avukatı Av Mustafa Sönmez LL.M  olup İstanbul Barosu ve Hamburg Barosu üyesidir. 

Hukuk Büromuzun faaliyet gösterdiği alanların başında Alman ve Türk Miras Hukuku, Emeklilik Hukuku , Sigorta Hukuku ve Şirketler Hukuku gelmektedir. Ofisimiz alanında uzman Avukatlarla  müvekkillerine Türkiye ve Almanya da hukuki ve ticari alanda  işlemlerinin başlatılması ve yürütülmesi;  bu işlemlerin Türk veya kendi ülke mevzuatlarına uygunluğunun sağlanması konusunda danışmanlık vermektedir. Ofisimiz Türk veya yabancı müvekkillerinin, uluslararası  ticari uyuşmazlıklarının çözümü konularında,  uyuşmazlığın Türkiye veya yurtdışında yargı veya sulh yollarından hangisiyle  çözüleceğine ilişkin analizi ile müvekkilleri en doğru ve hızlı netice alacak şekilde yönlendirmektedir. Ofisimiz Müvekkillerinin  her iki ülkedeki alacaklarının takibini yapmakta  İcra hukuku kapsamında tahsil amaçlı  hizmet vermektir.

Hukuk Büromuzda  yer alan her bir avukat  Türkçe, İngilizce ve Almanca dillerinde hukuki hizmet verebilmekte olup, bireylere ve şirketlere Türkiye’de ve yurtdışında edinmiş oldukları eğitim ve tecrübeyle uluslararası standartlarda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri vermeyi amaç edinmiştir.

Hukuk Büromuz, gerekmesi halinde Hukuk Büromuz ile bağlantılı veya iş birliği halinde olan finans danışmanları, vergi uzmanları, mali müşavirler, iktisatçılar ve teknik uzmanlar ile koordinasyon içinde çalışabilme esnekliğine sahiptir.

Sönmez Avukatlık & Hukuk Danışmanlığı

Av. Mustafa Sönmez LL.M

1996-2000 Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk Lisans

2002-2003 Hamburg Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Lisansüstü

Avukat Mustafa Sönmez İstanbul Barosu ve Hamburg Barosuna bağlı olarak avukatlık mesleğini sürdürmektedir.  Sönmez Hukuk Bürosunun kurucu ortağıdır. İyi seviyede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Özellikle; Taşıma Hukuku,Sigorta Hukuku, Sözleşmeler hukuku ve Miras Hukuku  alanlarında yoğun tecrübesi vardır. Av. Mustafa Sönmez aynı zamanda Almanya Hamburg Barosu’na kayıtlıdır. 

E mail: mustafa@avukatsonmez.com

Tel: 00 90 216 5500072

Sönmez Avukatlık & Hukuk Danışmanlığı

Av. Subhan Özseçilmiş

2003-2007 Hamburg Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Avukat Subhan Özseçilmiş 2008 yılından itibaren Hamburg Barosuna bağlı olarak avukatlık mesleğini sürdürmektedir. Özellikle Aile Hukuku, Yabancılar Hukuku ve Sözleşmeler Hukukunda yoğun tecrübesi vardır İyi seviyede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

E mail: info@kanzlei-oezsecilmis.de

Tel: 00 49 40 556 146 40